Venkovní rolety HIXON

Venkovní rolety spolehlivě zastíní vaše okna

O výběru vhodné stínicí techniky se vyplatí začít uvažovat již při stavbě rodinného domu. Budete chtít instalovat vnitřní nebo venkovní rolety či žaluzie? Pokud se rozhodnete pro ty venkovní, je dobré na ně vše potřebné připravit již během výstavby, abyste zabránili vzniku tepelných mostů a nezavřeli si vyžít všech výhod a možností, které vyžadují přípravu před dokončením stavby. Šikovní řemeslníci však rolety zvládnou na okna doplnit i v průběhu rekonstrukce staršího domu. Podívejte se na hlavní výhody venkovních rolet.

Hlavní přednosti venkovních rolet

Moderní venkovní rolety jsou ideální volbou k rodinným i bytovým domům. Jejich hlavní předností je, že dokážou efektivně zabránit průniku slunečních paprsků a světla z okolí domu. Dají se využívat tedy během dne a samozřejmě i v noci. Jestliže vás trápí přehřáté vnitřní prostory nebo naopak chcete v zimě zabránit úniku tepla, doporučujeme zejména tyto hliníkové předokenní rolety. Druhou velkou výhodou hliníkových rolet je znatelný útlum hluku pronikající z venku do místnosti. Toto ocení zákazníci s okny otočenými do ulice nebo směrem k hlučným objektům. Nesporným benefitem venkovních rolet je zvýšení bezpečnosti domu, jelikož rolety představují poměrně obtížnou překážku pro zloděje.

Jaké rolety si vybrat z široké nabídky produktů

Venkovní rolety nabízejí hned několik způsobů ovládání. Tradiční jsou ručně ovládané rolety se šnůrou nebo páskou, které představují cenově nejdostupnější řešení. Podstatně komfortnější alternativou jsou motoricky ovládané rolety - ty jsou už o něco dražší, ale ne příliš a umožní uživatelům podstatně snadnější obsluhu. Jestliže si však pořídíte rolety s motorem, mohou být naprogramovány do různých sestav nebo se pak automaticky vytáhnou ve zvolený čas, případně i v závislosti na tom, jaké panuje počasí.

Co se týká samotného provedení, tak mohou být opatřeny viditelným hranatým, zkoseným nebo kulatým boxem. V případě nedokončené nebo rekonstruované fasády domu lze roletový box umístit pod omítku, což znamená, že při vyjetí je celá roleta uschována pod fasádou nad oknem. Zajímavým příslušenstvím k roletám jsou integrované sítě proti hmyzu, které lze pohodlně uschovat dovnitř boxu. Venkovní rolety ve vysoké kvalitě i s příslušenstvím zakoupíte u firmy Hixon, samozřejmě provádíme i jejich montáž.

Vloženo: 01.02.2021

Napište nám

Prohlašuji, že jsem se seznámil(a) se Zásadami zpracování osobních údajů a chci odeslat formulář.

Tato stránka je chráněna reCAPTCHA a platí pravidla ochrany soukromí a použití služby od Google.